Základní MARC ISBD

Mraveneček / Marek Goliáš

Od: Goliáš, Marek, 1952- [aut].
Typ materiálu: materialTypeLabelKnihaVydavatel: Brno : Doplněk, 2009Vydání: První vydání.Popis: 162 stran ; 21 cm.ISBN: 978-80-7239-240-7.Žánr/Forma: české novelyRozsah a obsah: Jednoho dne se šestaosmdesátiletý Matouš probudí s neochvějnou jistotou, že ten den zemře. Když se tak nestane, rozhodne se, že už nechce být své ženě Rebece na obtíž, a odstěhuje se do hospice. Na sklonku života zde nečekaně nachází nejen nové přátele, ale i lásku a zdánlivě ztracený životní elán. Zároveň se ve vzpomínkách vrací ke svému vztahu k Rebece, plnému nepochopení a odcizení, a k milované Hanýžce, své první ženě. Nový román Marka Goliáše pojednává o stáří a smrti, o bolesti ze ztráty blízkého člověka, ale i o tom, že někdy lze nalézt štěstí a nový smysl života tam, kde to nejméně očekáváme.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Aktuální umístění Sbírka Signatura Stav Půjčeno do
Knihy Knihy Častolovice
Beletrie pro dospělé Dostupné

Jednoho dne se šestaosmdesátiletý Matouš probudí s neochvějnou jistotou, že ten den zemře. Když se tak nestane, rozhodne se, že už nechce být své ženě Rebece na obtíž, a odstěhuje se do hospice. Na sklonku života zde nečekaně nachází nejen nové přátele, ale i lásku a zdánlivě ztracený životní elán. Zároveň se ve vzpomínkách vrací ke svému vztahu k Rebece, plnému nepochopení a odcizení, a k milované Hanýžce, své první ženě. Nový román Marka Goliáše pojednává o stáří a smrti, o bolesti ze ztráty blízkého člověka, ale i o tom, že někdy lze nalézt štěstí a nový smysl života tam, kde to nejméně očekáváme.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha